Banka Entegrasyonu Nedir? Banka Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

• Erdem Gürer

Banka Entegrasyonu Nedir? Banka Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

İşletmelerden bireysele hızla gelişen dijital dünyada herkes verimliliği konuşuyor. Verimlilik denince önümüze çok geniş yelpaze açılıyor, önemli olan nereden başlayacağımız. Merak etmeyin bu yazıda sadece finans ve muhasebeyi ilgilendiren kısma değineceğiz. Son zamanlarda sık sık gündemde olan ‘banka entegrasyonu’ konusunu ele almak istiyorum.

Banka entegrasyonu nedir ?

Banka entegrasyonu tüm banka hesaplarında gerçekleşen hesap hareketlerini muhasebe, ERP, CRM gibi yazılarımlara otomatik olarak aktarma işlemidir.

Otomatik aktarma işlemini yaparken tüm bankaları tek bir platforma toplayarak tek tip veri haline getirmek ve bu verileri API yardımı ile muhasebe, ERP, CRM aktarmak en doğru yöntemdir.

Süreci verimli hale getirmek için banka hareketlerinin kimden geldiği, kime gittiği, ne için geldiği, ne için çıktığı, açıklama ve tutar gibi faktörlere göre cari bilgilerine ve banka hesaplarına otomatik olarak işlenmesidir.

Vomsis ve banka entegrasyonu ile neler yapılabilir ?

  • Tek bir ekrandan tüm bankaları takip edebilirsiniz.
  • Tek bir yerden tüm bankalarda arama yapabilirsiniz.
  • Tüm bankaları tek bir mobil uygulamadan takip edebilirsiniz.
  • Muhasebe, finans, satış departmanlarında kullanıcı oluşturabilir bu kullanıcılara sadece gelen hareketleri görsün, sadece 3 günlük hareketleri görsün, sadece firmadan giriş yapabilsin gibi çok detaylı kısıtlamalar yapabilirsiniz.
  • Hareketlerinize etiketleme yapabilir bu etiketleme sayesinde rapor ve istatistikleri alabilirsiniz.
  • Muhasebe, CRM, ERP yazılımlarına otomatik veri aktarır zamandan tasarruf sağlarsınız.

Bankaları nasıl entegre edebilirim ?

Öncelikle bankalarınızı tek bir platforma toplamak için Vomsis’e giriş yapıyoruz. Vomsis hesabınız yoksa süre sınırı olmadan ücretsiz bir şekilde hesap oluşturabilirsiniz.

Hemen Hesap Oluştur

1.Adım : Form Doldurma
Vomsis’e giriş yaptıktan sonra otomatik form oluşturucu ile bağlamak istediğiniz bankaları seçiyorsunuz ve bankaların istediği bilgileri dolduruyorsunuz. Sonrasında size özel hazırlanan formları PDF olarak indirip bankanızda ilgili müşteri temsilcilerine iletiyorsunuz.

2.Adım : Web Servis Kullanıcı Bilgileri
Formları ilettiğiniz bankalardan tarafınıza sadece görüntüleme yetkisi olan yeni kullanıcı adı ve şifre gelecektir. Bu şifreleri panelinizden kendiniz girerek güvenli bir şekilde Vomsis ile entegre olmuş olacaksınız.

Harika artık güvenli bir şekilde tüm bankaları takip tek ekrandan takip edebilirsiniz.

Vomsis ekibi olarak tüm kullanıcılarımız ile iletişim halindeyiz
Vomsis ekibi her zaman kullanıcılarının yanında olup tüm süreçleri takip eder ve banka entegrasyonlarını hızlı bir şekilde sonuçlandırır.

Hangi bankalar ile entegre olabilirim ?

Akbank, Albaraka Türk, Anadolubank, Denizbank, Enpara, Fibabank, QNB Finansbank, Garanti BBVA, Halkbank, ING, Türkiye İş Bankası, Kuveyt Türk, Şekerbank, TEB, Türkiye Finans Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım, Yapı Kredi, Ziraat Bankası kısaca 19 banka ile entegrasyon sağlayabilirsiniz.