Banka Entegrasyonu Nedir ve Nasıl Yapılır?

• Erdem Gürer

Banka Entegrasyonu Nedir ve Nasıl Yapılır?

İşletmelerden bireysele hızla gelişen dijital dünyada herkes verimliliği konuşuyor. Verimlilik denince önümüze çok geniş bir yelpaze açılıyor ama önemli olan nereden başlayacağımız. Merak etmeyin bu yazıda sadece finans ve muhasebeyi ilgilendiren kısma değineceğiz. Şimdi birlikte son zamanlarda sık sık gündemde olan ‘banka entegrasyonu’ konusunu inceleyelim.

Banka entegrasyonu nedir ?

Banka entegrasyonu tüm banka hesaplarında gerçekleşen hesap hareketlerini muhasebe, ERP, CRM gibi yazılımlara otomatik olarak aktarma işlemidir.

Otomatik aktarma işlemi yaparken önce tüm bankaları tek bir platforma toplayarak tek tip veri haline getirmeniz gerekir. Sonrasında bu verileri API yardımı ile muhasebe, ERP, CRM aktarmak en doğru yöntemdir.

Süreci verimli hale getirmek için banka hareketlerinin kimden geldiği, kime gittiği, ne için geldiği, ne için çıktığı, açıklama ve tutar gibi faktörlere göre cari bilgilerine ve banka hesaplarına otomatik olarak işlenmesidir.

Vomsis ve banka entegrasyonu ile neler yapılabilir ?

  • Tek bir ekrandan tüm banka hesaplarınızı takip edebilirsiniz.
  • Tek bir yerden tüm bankalar için işlem arama yapabilirsiniz.
  • Tüm bankaları tek bir mobil uygulamadan takip edebilirsiniz.
  • Muhasebe, finans, satış departmanlarında kullanıcı oluşturabilir ve bu kullanıcılara “sadece gelen hareketleri görsün, sadece 3 günlük hareketleri görsün, sadece firmadan giriş yapabilsin” gibi çok detaylı erişim izinleri verebilirsiniz.
  • Hareketlerinize etiketleme yapabilir bu etiketleme sayesinde rapor ve istatistikleri alabilirsiniz.
  • Muhasebe, CRM, ERP yazılımlarına otomatik veri aktararak zamandan tasarruf sağlarsınız.

Bankaları nasıl entegre edebilirim ?

Öncelikle bankalarınızı tek bir platforma toplamak için Vomsis’e giriş yapıyoruz. Vomsis hesabınız yoksa hemen ücretsiz bir şekilde hesap oluşturabilirsiniz.

 

  • 1. Adım : Form Doldurma

Vomsis’e giriş yaptıktan sonra otomatik form oluşturucu ile bağlamak istediğiniz bankaları seçin.

Ardından bankaların istediği bilgileri doldurun.

Sonrasında size özel hazırlanan formları PDF olarak indirin ve bankanızdaki ilgili müşteri temsilcilerine iletin.

 

  • 2. Adım : Web Servis Kullanıcı Bilgileri

Formları ilettiğiniz bankalardan tarafınıza sadece görüntüleme yetkisi olan yeni kullanıcı adı ve şifre gelecektir. Bu şifreleri panelinizden kendiniz girerek güvenli bir şekilde Vomsis ile entegre olmuş olacaksınız.

Sadece iki adımda güvenli bir şekilde tüm bankaları tek ekrandan takip edebilirsiniz.

Vomsis ekibi olarak tüm kullanıcılarımız ile iletişim halindeyiz. Destek ve yardıma ihtiyacınız olan her an telefon ya da canlı destek ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Sonuç olarak, Vomsis ekibi her zaman kullanıcılarının yanındadır. Uzman ekibimiz tüm süreçleri takip eder ve banka entegrasyonlarını hızlı bir şekilde sonuçlandırır.

Hangi bankalar ile entegre olabilirim ?

Vomsis ile 25 banka ile entegrasyon sağlayabilirsiniz.

Bunlar; Akbank, Aktifbank, Albaraka Türk, Alternatif Bank, Anadolubank, Burgan Bank,  Denizbank, Emlak Katılım, Enpara, Fibabank, QNB Finansbank, Garanti BBVA, Halkbank, ING, Türkiye İş Bankası, Kuveyt Türk, Şekerbank, Odeabank, TEB, Türkiye Finans Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım, Yapı Kredi, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım bankalarıdır. 

Vomsis’i deneyin!

Vomsis'in ayrıcalıklı dünyasını ücretsiz keşfedin.
Hemen Ücretsiz Deneyin

* Deneme süresi boyunca kredi kartı bilgileri alınmaz!