Sanal POS Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

• Büşra Nur Kalaycı

Sanal POS Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Günümüzde internet üzerinden ürün veya hizmet sunup ödeme alan tüm hizmet sağlayıcılar sanal POS kullanmaktadır. Sanal POS’un tahsilat yapmaya uygun olması için anlaştığınız banka bilgilerini web sitenize entegre etmeniz gerekir. Bu içeriğimizde sanal POS entegrasyonu ile ilgili detayları ve önemli maddeleri birlikte inceleyeceğiz. İsterseniz Sanal POS’lar hakkında temel bilgiler verdiğimiz içeriğimize de göz atabilirsiniz.  

Sanal POS Entegrasyonu Nedir? 

Online ödemeler için güvenli bir  yol olan sanal POS’lar, dijital çalışan her işletme için oldukça önem taşımaktadır. Sanal POS internet üzerinden yaptığınız ticaretler ya da sunduğunuz hizmetler için tahsilat yapmanızı oldukça kolaylaştırır. Bir  sanal POS kullanıcısı olmak için öncelikle bankaya başvuruda bulunmanız gerekir. Başvurduğunuz banka, öncelikle sizden başvuru formu alır. Devamında kendine özel belirli evrakları alıp kontrolleri yaptıktan sonra sanal posunuz için bir panel oluşturur. Sonrasında banka tarafından size iletilen kullanıcı adı ve şifreyle bu paneli tahsilatlarınız için kullanmaya başlarsınız. ‘Sanal POS entegrasyonu’ olarak adlandırılan süreç böylece tamamlanmış olur. 

Her banka için, süreç başındaki kontrol aşamasında istenen evraklar küçük değişiklikler gösterir. Aklınızda bir örnek oluşturması için birkaç bankanın Sanal POS entegrasyonu dökümanlarına göz atabilirsiniz. Bankalardan bu hizmeti alabilmeniz için öncelikle sanal POS’u kullanacağınız web sitenizin hazır olması gerekir. İkinci olarak bu sitenin güvenlik sertifikalarının tam olması gerekmektedir. Bu noktada izlemeniz gereken adımları ve bu POS’ların genel komisyon maddeleriyle ilgili detaylı bilgileri POS Komisyonları adlı içeriğimizde vermiştik. 

Tahsilatlarınızı güvenle yapabilmeniz için en önemli aşama sanal POS’unuzu sitenizde çalışır duruma getirmektir. Sanal POS kullanmanın en avantajlı yanı gün ve saat sıkıntısı olmadan her zaman her yerden tahsilat işlemlerinin yapılabilmesidir. Siz tahsilatlarınızı kolayca ve güvenli bir şekilde yaparken müşterilerinizin de ödeme aşamasında güvende hissetmesi ve kolay bir kullanım gerçekleştirmesi önemlidir. Dolayısıyla sanal POS entegrasyonu sırasında tüm güvenlik adımlarını ve kullanım kolaylığı sağlayan aşamaları eksiksiz yaptığınızdan emin olmanız gerekir. 

Vomsis POS Rapor 

Yukarıda bahsettiğimiz sanal POS entegrasyonu sonunda bankaların sunmuş olduğu panellerde, bir ödeme hatırlatıcı ya da ödeme takip raporu gibi hizmetler yoktur. 

Vomsis POS Rapor ürünü ile tahsilatlarınızı kolayca yapar ve raporlarınıza kolayca ulaşırsınız. Hem POS cihazlarınızı hem de sanal POS’larınızın takibi üzerinizde bir yük oluşturmaz. Hangi POStan ne kadar çekim yapılmış, ne kadar komisyon ödenmiş, çekilen tutarlar ne zaman hesabıma geçecek gibi sorularınızın yanıtlarını kolayca alırsınız. Vomsis POS Rapor ürünü ile alacağınız hizmetler bunlarla sınırlı değil;

  • Çekimlerinizin hesabınıza geçip geçmediğini kontrol eder ve anlaşma haricinde çekilen masrafların haberini alırsınız. 
  • Alacaklarınız için kolayca mail ve mesaj olarak hatırlatıcılar kullanabilirsiniz. 
  • Çekilen tüm işlemlerin detaylarını tek bakışla kolayca görebilirsiniz. 
  • Verimsiz terminalleri tespit edip gereksiz masraflardan kurtulabilirsiniz. 
  • İade / İptal işlemlerini detaylı olarak görüntüleyip hatalı işlemleri tespit edebilirsiniz. 
  • Gerçekleşen işlemlerin brüt / net / komisyon tutarlarını detaylı görebilirsiniz. 
  • Her sabah gerçekleşen işlemleri ve hesabınıza geçecek tutarları mail olarak alırsınız. 

Vomsis POS Rapor’u hemen ücretsiz deneyerek tüm bu ayrıcalıkları tecrübe edinmeye başlayın.

Vomsis’i deneyin!

Vomsis'in ayrıcalıklı dünyasını ücretsiz keşfedin.
Hemen Ücretsiz Deneyin

* Deneme süresi boyunca kredi kartı bilgileri alınmaz!