E-tahsilat İşlemlerinizde Hız Ve Güven: Vomsis

• Büşra Nur Kalaycı

E-tahsilat İşlemlerinizde Hız Ve Güven: Vomsis

E-tahsilat işlemlerini gerçekleştirirken, genelde birçoğumuzun önem verdiği nokta hızlı ve güvenli şekilde ödemelerimizi alabilmektir. Gelin şimdi online tahsilat işlemleri için oldukça önemli olan bu iki maddeyi ve e-tahsilat tanımını daha detaylı inceleyelim.

E-tahsilat nedir?

E-tahsilat en basit tanımıyla, alınacak ödemelerin online bir sistemle internet ortamında tahsil edilmesidir. İhtiyaçlarımıza kolayca ulaşabildiğimiz, online alışveriş döneminin oldukça yaygınlaştığı bu dönemde e-tahsilat yani online tahsilat sistemi de kolayca ödemelerinizi alabilmenizi sağlamaktadır. Kısacası müşterilerinizden ve bayilerinizden, kredi kartı ve banka kartı gibi online ödeme araçlarıyla, alacaklarınızı sanal ortamda kolayca tahsil edebilmeniz için e-tahsilat sistemlerini kullanabilirsiniz.Bu sistem sayesinde ödemelerinizin düzenli hale gelmesini sağlayabilir, ya da düzensiz ödemelerin takibini kolayca yapabilirsiniz. 

E-tahsilat işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için bankanızın sanal POS’unu web sitenize entegre etmeniz gerekir. Sanal POS işlemleri ile ilgili daha kapsamlı bilgiler alabilmek için Sanal POS Nedir? Raporlama Nasıl Yapılır? isimli yazımızdan faydalanabilirsiniz.  

E-tahsilat İşlemlerinde Güvenlik

E-tahsilat işlemlerinde güven oldukça önemlidir. İnternet üzerinden ödemelerinizi alabilmeniz için atacağınız ilk adımda kullandığınız sisteme güvenmeniz gerekir. Kullandığınız e-tahsilat sisteminin güvenilir olduğunu anlayabilmek için dikkat etmeniz gereken ilk madde SSL sertifikasıdır. SSL sertifikası, türkçe karşılığı ile Güvenli Giriş Kapsamı demektir ve müşterilerin kişisel bilgilerini ödeme yaparken güvence altına alarak siber suçların önlenmesini sağlamaktadır. Online satış ya da e-tahsilat işlemlerinde bu sertifika, kullanıcılara güven vererek işlemlerini daha rahat  yapabilmelerini sağlamaktadır. Vomsis güvenliğiniz için SSL sertifikasına sahip olmasının yanında, “Ödeme Kartı Sektörü Veri Güvenliği Standardı” anlamına gelen PCI DSS uyumluluğuna da sahiptir. Bu güvenlik prosedürü sayesinde banka ya da kredi kartı işlemlerinde kişisel bilgilerinizin kötüye kullanılması önlenmekte ve güvenliğiniz maksimum seviyeye taşınmaktadır.

Bir diğer önemli güvenlik aşaması ise 3D Secure ödeme sistemidir. Bu sistem sayesinde, kullanıcılar yalnızca şahıslarına ait kartlar üzerinden alışveriş yapabildikleri için çalıntı yada kayıp kart durumunda sahte alışverişlerin önüne geçilmektedir. Ayrıca kullanıcı bu aşamada kendi rızasıyla yaptığı alışverişi onaylamış olduğu için ödemeyi yaptıktan sonra ödemeyi geri alma ya da iptal gibi durumlar söz konusu olmadığından işletmeleri de güvence altına almaktadır. İşletmelerin bu sistemi kullanması müşterilerde de işletmeye karşı artı bir güven sağlamaktadır. 

E-tahsilat İşlemlerinde Hız 

Gelişen teknolojiyle birlikte dijitalleşme günlük yaşamamızın her alanına yayıldı. Bu durumun örneklerini en çok e-ticaret alanında görmekteyiz. Teknolojiyle dönüşen dünyada yaşam standartlarımızın ve alışkanlıklarımızın aynı kalmaması kendini en çok e-ticaret alanında göstermiştir. İnsanların yaşadığı şehirden hatta ülkeden oldukça uzak konumlardan ürünler sipariş ederek bunlara sahip olabilmesi teknolojinin yaşamımızdaki etkilerinden en çok göz önünde olandır. Buna göre, insanların tüm bu işlemler için zaman kaybını minimuma indirmek istemesi de yeni bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolayısıyla teknolojinin sunmuş olduğu tüm bu kolaylıklarda en önemli kriter hız olmaktadır. Günlük işlerinizin akışında bir ödeme ya da alışveriş işlemine saatler harcamak kimsenin isteyeceği bir durum olmayacaktır. Alışveriş esnasında ödeyici olarak kullanıcıların e-ticaret alanında beklediği bu hızlı sistem aynı şekilde alıcı olarak işletmelerin de hemen ödeme alabilmek için beklediği bir hizmettir. Dolayısıyla e-tahsilat işlemlerinizde güvenli bir tahsilat gerçekleştirirken bu işlemin hızlı olması da oldukça önemli bir rol oynamaktadır. 

Vomsis, günlük işleriniz arasında hiç zaman kaybetmeden kullanabileceğiniz, işlemlerinizi hızlıca yönetebileceğiniz kolay kullanımlı bir online tahsilat sistemi sunmaktadır.  

Vomsis Online Tahsilat Sistemi Nasıl Çalışır?

Vomsis online tahsilat sistemini, 

  • Firma bilgilerinizi ekleyip hesabınızı oluşturarak 
  • Anlaşmalı olduğunuz bankanın sanal POS’unu ekleyerek
  • Tek çekim ve taksitli komisyon oranlarını belirleyerek 

üç adımda hızlıca kullanabilirsiniz. 

Kolay bir şekilde kullanmaya başlayacağınız online tahsilat sisteminde, işlemlerinizin ve verilerinizin maksimum seviyede korunduğunu bilerek güvenle ve rahatça tahsilatlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Sunduğu kolay ve anlaşılır kullanım hizmeti ile işlemlerinizin hızını da maksimum seviyeye taşıyabilirsiniz. Tahsilatlarınız için müşterilerinize kolayca mail ve mesaj göndererek ödeme hatırlatması yapabilir ve zamanınızdan ekstra tasarruf sağlayabilirsiniz. Bunun yanında müşterilerinizin ödeme için kullanacakları ödeme sayfasında, girecekleri bilgileri kendiniz seçerek bu sayfayı kişiselleştirebilirsiniz. Sistem içerisinde kolayca müşteri ekleyebilir ve düzenli müşterilerinizi kayıt edebilirsiniz. Vomsis’in sunduğu ayrıcalıklı dünyayı keşfetmek için Online Tahsilat Sistemi bir tık kadar yakınınızda.

Vomsis’i deneyin!

Vomsis'in ayrıcalıklı dünyasını ücretsiz keşfedin.
Hemen Ücretsiz Deneyin

* Deneme süresi boyunca kredi kartı bilgileri alınmaz!