Kurumsal İnternet Bankacılığı

• Büşra Nur Kalaycı

Kurumsal İnternet Bankacılığı

Yaşanan teknolojik gelişmeler, beraberinde iş dünyası ve bankacılık sektörü için köklü değişiklikler getirmiştir. Bankacılık sektörü için bahsedilen değişimler, akla ilk gelen haliyle online bankacılık ve dijitalleşme gibi yeniliklerdir. Yaşanan bu gelişmelerin en başında ‘elektronik bankacılık’ kavramı hayatımıza girmiştir. Elektronik bankacılık, müşteriler için tüm bankacılık işlemlerinin dijital ortama taşınmasını sağlamıştır. Bu kavram, finansal alanda bireysel ve kurumsal müşterilerin ihtiyaçlarının farklı olması konusunun temeline değinmiştir. Dolayısıyla bireysel internet bankacılığı – kurumsal internet bankacılığı olmak üzere iki ana kanalın oluşmasına neden olmuştur. Dolayısıyla bankalar hem rekabet çizgisinde kalmak hem de müşteri memnuniyeti sağlamak için bu kollarını geliştirmiştir. Bunun paralelinde ise  internet bankacılığı alanı kullanıcılara her geçen gün farklı hizmetler sunar olmuştur.  

Biz bu içeriğimizde kurumsal internet bankacılığı için temel özelliklere ve bireysel internet bankacılığından farklarına değineceğiz. 

Kurumsal İnternet Bankacılığı: Farklar ve Özellikler 

Kurumlar ve bireyler için finansal alandaki ihtiyaç farklarının bankacılık sektörüne yansımaları birden fazla olmuştur. Bunların en dikkat çekeni kurumsal müşteriler için öncelikli müşteri hizmetleri imkanının sağlanmasıdır. Firmalar için bankacılık işlemlerindeki herhangi bir yanlışlık ya da karışıklığın anında çözüme kavuşturulması söz konusu kurum için hayati önem taşımaktadır. Bu durumun internet bankacılığına yansıması da kurumların internet şubelerde daha geniş alanlarda müşteri desteği hakkından yararlanıyor olmasıdır. Örneğin bir firma sahibi hesap hareketlerinde şüpheli bir işlem ile karşılaşırsa bu durumla ilgili online olarak acil destek ekibine yönlendirilirken, kurum bilgilerinin değişimi ve güncellenmesi konusunda ayrı bir destek ekibine  yönlendirilmektedir.

Ayrıca kurumsal müşteriler bilanço ve nakit akış tabloları gibi raporlamaların hazırlanmasında internet bankacılığının faydalarından yararlanmaktadır. Bunun yanında firmalar için internet bankacılığı alanında kişi yetkilendirme seçeneği mevcuttur. Yani firma sahibi, muhasebe ve finans yöneticisi gibi çalışanları için internet bankacılığı platformlarında az sayıda da olsa yetkilendirme yapabilmektedir. Ancak bu durum bireysel kullanıcılar için söz konusu olamaz. Kredi notu sorgulama, çek sorgulama gibi işlemler için de internet bankacılığında kurumsal müşteriler daha rahattır. Bireysel müşterilerde bu sorgular için Findeks kayıtları ve abonelikler gerekmektedir. Kurumsal müşteriler internet bankacılığında birkaç tık ile bu sorguları rahatlıkla yapabilmektedir. 

Vomsis ile Kurumsal Ayrıcalıklarınız 

Açık bankacılık uygulamaları ve çeşitli dijital bankacılık hizmetleri ile internet bankacılığının hayatımızın bir parçası olduğu son zamanlarda oldukça belirgindir. Kurumsal finans yönetiminde de firmalar için online bankacılık büyük bir önem taşımakta. Yukarıda bahsettiğimiz kolaylıklar ve verimlilik sağlayan hizmetlerin tümünden fazlası, açık bankacılık kapsayıcılığında Vomsis ürünlerinde sunulmaktadır. Kurumsal finans yönetiminizde internet bankacılığının bir tık ötesinde sayısız kolaylıkları ile Vomsis var. 

Banka Hesap Hareketleri sayesinde, tüm banka hesaplarınızı tek ekranda takip ederek hesaplarınızdaki bakiye ve hareket durumunu saniyeler içinde kontrol edebilirsiniz. Üstelik internet erişiminin olduğu her yerden banka hesaplarınızı Vomsis ile tek ekranda görüntüleyebilirsiniz. 

Online Tahsilat Sistemi ile, alacaklarınızı zamanında tahsil ederek nakit akışınızı hızlandırabilirsiniz. Ödeme taleplerinizi sms yada mail üzerinden gönderebilirsiniz, bu sayede hatalı yada eksik ödeme riskinden kurtulmuş olursunuz. Böylece firmanızın finansal sağlığını da korumuş olursunuz. 

POS Rapor ürünü ile, kullandığınız tüm POS’ları kolayca takip edebilirsiniz. Çekimlerinizin hesabınıza geçip geçmediğini kontrol ederek anlaşma haricinde çekilen masraflardan da haberdar olursunuz. Her sabah gerçekleşen işlemleriniz ve hesabınıza geçecek tutarlar için mailler alırsınız.

Kurumsal internet bankacılığı avantajlarından eksiksiz yararlanabilmeniz ve finansal verimliliğinizi artırmanız Vomsis ile çok kolay.   

Ayrıca Vomsis ile verileriniz hep güvendedir. En gelişmiş barındırma ve teknik alt yapı mimarisi ile yüksek seviyede veri güvenliği sağlıyoruz. Kullanıcılarımızın sistem ve veri güvenliğini dünya standartlarında korumak için düzenli olarak güncellemeler yapıyoruz.  

Vomsis’i deneyin!

Vomsis'in ayrıcalıklı dünyasını ücretsiz keşfedin.
Hemen Ücretsiz Deneyin

* Deneme süresi boyunca kredi kartı bilgileri alınmaz!